Zielone osiedle: lawenda, efektowne miskanty, drzewa owocowe  i nowoczesna architektura. Współczesne koncepcje urbanistyczne w Gdańsku Olszynce.

Marvipol Development od lat dokłada wszelkich starań, aby nowopowstające inwestycje wyróżniały się estetyczną, przyjazną architekturą spełniającą najwyższe standardy, a także doskonałą lokalizacją, która zapewni mieszkańcom dostęp do terenów zielonych, a zarazem pełną infrastrukturę. Wszystko to z myślą o komforcie życia, dlatego inspiracją osiedla Motława Garden w gdańskiej dzielnicy Olszynka stała się bardzo popularna, powstała pod koniec XIX wieku koncepcja miasta – ogrodu, która zakłada stworzenie przestrzeni jak najbardziej przyjaznej ludziom.

Współczesnym zielonym przedsięwzięciem opartym na założeniach, w centrum których jest  dobrostan mieszkańców, jest gdańska inwestycja Motława Garden zlokalizowana nieopodal Śródmieścia w dzielnicy Olszynka. Dzięki historycznym uwarunkowaniom w tej żuławskiej dzielnicy Gdańska od dziesięcioleci panuje sielankowy nastrój i krajobraz sprzyjający wyborowi takiej koncepcji urbanistycznej. Wśród niskiej, kameralnej zabudowy i na rozległych terenach zielonych można zatracić się w idyllicznej atmosferze i niczym nieskrępowanym kontakcie z naturą.

Na osiedlu Motława Garden powstanie 15 willi miejskich z 4 mieszkaniami o metrażach od 57 do 119 m2 i tylko 6 willi miejskich o metrażu 137 m2 z 2 mieszkaniami w niskiej, kameralnej zabudowie harmonijnie wpisującej się w charakter tej wyjątkowej części Gdańska. Nowoczesna, przyjazna architektura doskonale podkreśla walory inwestycji i stapia się z otoczeniem. Ponadczasowa architektura inspirowana gdańską zabudową wyróżnia się prostymi bryłami elewacji, dużymi oknami, przeszklonymi balkonami oraz grafitowo-białymi elewacjami z elementami cegły.

Motława Garden to nie tylko nowoczesna, przyjemna dla oka i otoczenia architektura. Zespół projektowy zadbało o to, aby stworzyć zieloną i samowystarczalną zieloną enklawę w pobliżu Śródmieścia, której sielski klimat przywołuje podmiejski rytm życia ze wszystkimi jego urokami. Tereny zieleni są niezbędnym do życia obszarem rekreacji i wytchnienia dla mieszkańców. Poza funkcjami rekreacyjnymi oraz wypoczynkowymi pełnią wiele funkcji edukacyjnych, a także ekologicznych. Parki, skwery oraz wszystkie inne obszary związane z zagęszczeniem elementów przyrodniczych sprzyjają dobrostanowi psychicznemu mieszkańców. Ich rola w kształtowaniu osiedla jest nieoceniona, ponieważ sprawia, że nareszcie można w pełni odpocząć po całym dniu wyzwań. Są nie tylko pożądanym zjawiskiem estetycznym, ale pełnią też rodzaj katalizatora emocji. Integrują społeczność i pozwalają odpocząć od trudów codzienności. Tereny zieleni Motława Garden to dla mieszkańców enklawa spokoju pośród roślinności, ale również oferta możliwości poznawczych.

Dlatego mieszkańcy we własnych przydomowych ogródkach będą mogli uprawiać warzywa czy rozkoszować się ziołami z własnej plantacji. Na zielonych tarasach mieszkańcy również poczują bliskość przyrody podczas chwil relaksu w pojedynkę czy spotkań towarzyskich. Zwarta roślinność otaczająca inwestycję podkreśli przyjazny, kameralny klimat tego miejsca. Na terenie osiedla zaplanowano liczne nasadzenia: hipnotyzującą i działającą kojąco lawendę i efektowne miskanty. Wśród niskiej, kameralnej zabudowy wyrosną również drzewka owocowe, a nawet budki dla ptaków i hotele dla owadów. Ponadto, co szczególnie ucieszy wszystkich dbających o naszą planetę, zastosowano tu szereg rozwiązań ekologicznych: zbiorniki wody deszczowej do nawadniania zieleni, ministację naprawy rowerów, stację doładowania samochodów elektrycznych czy stojaki na rowery. Usprawnią one codzienność, obniżą koszty eksploatacji i zdecydowanie podniosą jakość życia.

Dodatkowo zadbano też o bezpieczeństwo przyszłych mieszkańców. System monitoringu CCTV wesprze elektroniczny system sczytywania tablic rejestracyjnych wraz z aplikacją mobilną do nadawania uprawnień wjazdu na osiedle mieszkańcom i gościom.

Zlokalizowane w Gdańsku Olszynce osiedle Motława Garden to odpowiedź na potrzebę zwolnienia i złapania oddechu od rytmu wielkiego miasta. To idealna propozycja dla osób poszukujących kompromisu – bliskości Nowego Miasta, do którego można dojechać w zaledwie kwadrans, a jednocześnie mieszkania w zielonej okolicy z terenami umożliwiającymi uprawianie różnych form sportu i rekreacji nad Motławą i Opływem Motławy. Jogging, rower czy po prosu spacer – niezależnie od aktywności, na mieszkańców czekają klimatyczne miejsca: Kolorowy Most nad Opływem Motławy, który łączy Olszynkę ze Śródmieściem czy Kamienna Śluza. W pobliżu przebiega trasa kajakowa i znajduje się miejsce do wędkowania. Najmłodszych ucieszą atrakcje na skwerkach dla dzieci,
a wszystkich głodnych pyszności restauracje i puby Dolnego Miasta. Nie zabraknie też licznych imprez i wydarzeń kulturalnych. W najbliższym sąsiedztwie osiedla znajdują się sklepy spożywcze, szkoła podstawowa i przystanki autobusowe linii 123 i 131, którymi w kilka minut dojedzie się do Śródmieścia. Dojazd do stacji SKM autobusem zajmuje tylko 5-6 minut.

Zapraszamy do odwiedzenia osiedla Motława Garden – wyjątkowego, zielonego miejsca zlokalizowanego z dala od zgiełku, a jednocześnie z dobrze zorganizowaną tkanką miejską zapewniająca szereg udogodnień na co dzień. To wyjątkowe miejsce na mapie Gdańska stanie się prawdziwą enklawą, zapewniając odpoczynek od zabieganej codzienności.